Hepimizin bildiği bir atasözü vardır:

At, sahibine göre kişner!

Biz de bu atasözünden yola çıkarak diyoruz ki; 

Söyle bana yöneticini, söyleyeyim sana ne olduğunu ya da ne olacağını…

Günümüzde asıl başarıyı ve sürdürülebilirliği; iyi yöneticilik, liderlik ve lider yöneticilik vasıfları öne çıkan kişilerin başında oldukları ekipler, topluluklar, kurum ve kuruluşlar ortaya koyuyor. Şirketini, kurumunu, topluluğunu bu vasıflarla yöneten kişiler; çalışanlarını motive etmek, ahenkli iş ortamları meydana getirmek, verimlilik ve hedeflerini gerçekleştirmek gibi konularda kalıcı başarılara imza atabiliyor. 

Bu gelişme; iş dünyası, topluluklar, kamu yönetimi ve benzer bütün alanlarda artık kaçınılmaz bir gerçektir. Değişen ve dönüşen çalışma dünyasında “yöneticilik” yapmaya çalışan “lider yöneticiler”için vizyon oluşturmak, kendini sürekli yenilemek ve geliştirmek, rol model olmak, ekibini başarı ile yönetmek, verimliliği artırmak; bunu ahenkli ve uyumlu iş ortamları ile sağlamak ve buna benzer daha pek çok ihtiyaç ortaya çıktı. 

Tüm bunların çerçevesinde yöneticilerden beklentilerdeki değişim ve artışla birlikte yönetici koçluğuna duyulan ihtiyaç da hızla artış gösteriyor. İş dünyasına ilişkin bilgi ve birikimin yanı sıra enerjik, pozitif, dinamik, empatik, koçluk bilgisi ve metodolojisine hâkim yönetici koçlarına duyulan gereksinim her geçen gün daha da artıyor. Yönetici Koçluğu bütün bu ihtiyaçların karşılanmasında “gerekli ve özel bir yol arkadaşlığı” olarak varlığını kabul ettiriyor.

İyi yöneticilik, liderlik ve lider yöneticilik kavramlarını içselleştirerek gerçekleştirmek, ekibi ile birlikte mutlu ve başarılı olmak, çalışma ortamını uyum, ahenk ve denge unsurları ile mükemmelleştirmek isteyen bütün yöneticiler; ihtiyaç duyduğunuz yol arkadaşınız (Yönetici Koçunuz) olarak biz hazırız. Sizi bekliyoruz…