Hayat bize bahşedilmiş en muhteşem armağandır. Aldığımız her nefes harika bir ödüldür bize. Önemli olan, hayatı her şeye değer bularak ve her şeye rağmen en mükemmel şekilde yaşamak; hak edenlerle paylaşarak zenginleştirmek, güzelleştirmek ve hayatın hakkını vermektir. Bunu yapabilecek olan da biziz. Çünkü her insan kendi hayatının ustasıdır. Her şey kendini bilmekle, bulmakla ve kendimiz olmakla başlar. 

Kendini bilmeyenin başkasını bilmesine, kendisinin farkında olmayanın başkasını fark etmesine, kendisi mutlu olmayanın başkalarının mutluluğuna katkıda bulunmasına imkân yoktur. Zaten koçluk ve özellikle de “Yaşam Koçluğu”; kendimizi bilmek, kendimiz olmak, nerede bulunduğumuzu fark etmek, nereye gitmek istediğimizi keşfetmek, yola çıkmak ve hedefimize ulaşmakla ilgilidir.

Yaşam Koçluğu; Hayat Çarkımızın nasıl döndüğünü, Temsil Sistemlerimizi, Değerlerimizi, Kişilik Rengimizi; Güçlü ve Zayıf Yanlarımızı, Tehdit ve Fırsatlarımızı bilmemizi sağlar. Bize nerede durduğumuzu, kim olduğumuzu, bulunduğumuz noktayı gösterir. Yani kendi kendimizi bulmamızı, fark etmemizi ve bilinçaltımızdaki kalıplarla yüzleşmemizi kolaylaştırır.

Sonra gitmek istediğimiz yere, hedefimize, hayallerimize ulaşmak üzere ne yapmamız gerektiğini düşünmemiz, bu konuda bir eylem planı yapmamız, bunun zamanını belirlememiz kolaylaşır. Geriye, yola çıkmak kalmıştır artık. Bu, ahenkli ve çok özel bir yol arkadaşlığıdır zaten… 

Yaşam Koçluğuile biz, Kendi Kendimize Koçluk yapmayı öğreniriz. Birlikte yapacağımız anlamlı ve ahenkli yolculuk ile bu konuda en önemli adımı; ilk adımı atıp yola çıkmış oluruz. Yaşam Koçu, bu yolculukta sizin yol arkadaşınız, benim deyimimle “Yoldaşınız” olur. Yorum yapmaz, yargılamaz, nasihat etmez, sürekli direksiyona elini atarak sizi şaşırtmaz ve çeşitli kazalara sebep olmaz. Sizinle beraber yolu gözler, sizi dikkatle dinler, sorular sorarak farkındalıklarınızıartırır.

Kendi Kendimize Koçluk sizi öz benliğinize götürür. Öz güveninizi zenginleştirir. Öz saygınızı güçlendirir. Bu süreç, daha minimalist ama daha mutlu ve huzurlu yaşamanızı kolaylaştırır. Maddeden arınıp zihin, beden ve ruh bütünlüğüne ulaşmanızı destekler.

Biz; bulunduğunuz yerden, gitmek istediğiniz yere doğru yapmayı düşündüğünüz yolculukta yanınızdaki koltukta oturan yol arkadaşınız, yoldaşınız olarak mutluluk ve başarınızı hissetmekle mutlu olacağız. 

Buyurun, sizi bekliyoruz…