Şanlıurfa kültürünün en önemli kaynak kişilerinden birisi olan Tenekeci Mahmut Güzelgöz’ün oğlu olarak Şanlıurfa’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Şanlıurfa’da tamamladım. 

1978 yılında gazeteciliğe başladım. 

Halkla İlişkiler (Ön Lisans), İktisat (Lisans), Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi (Yüksek Lisans) eğitimini son 10 yılda tamamladım. Gazi Üniversitesi (Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi) İletişim Fakültesinde Sinema – Radyo – TV alanında doktora yapıyorum. İstanbul Üniversitesi AUZEF Sosyoloji Bölümü öğrencisi olarak halen eğitim hayatıma devam ediyorum.

Çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştım. Bakanlık Müşaviri, İletişim Koordinatörü, Bakan Danışmanı, Daire Başkanı olarak bazı Bakanların ve Bakanlıkların Kurumsal İletişim direktörlüğünü yürüttüm. 

40 yılı bulan gazetecilik, yazarlık ve yayıncılık yaşamımda; yerel ve ulusal düzeyde muhabirlik, yazarlık ve yöneticilik yaptım. Gazete ve dergiler çıkardım. Yerel ve Ulusal TV ve radyolarda yorumcu ve araştırmacı olarak programlar gerçekleştirdim. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde konferanslar, seminerler, eğitimler verdim. Yayımlanmış 10 kitabım var. Kendi Kendimize Koçluk kitabımızın hazırlıkları devam ediyor.

Uluslararası (ICF) Onaylı; Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Aile ve İlişki Koçluğu, Yönetici Koçluğu, İletişim Koçluğu ile Kişisel Gelişim ve Motivasyon Koçluğu sertifika programlarını tamamladım. Halen bu alanlarda Koçluk yapmaya; konferans, seminer ve eğitim vermeye devam ediyorum.