Kişisel Gelişim hepimizi ilgilendiren önemli bir alan. Bu alanla ilgili en temel konu da FARKINDALIĞIMIZ ve bu farkındalığı BİLİNÇLİ FARKINDALIK haline dönüştürebilmemiz. Bunu yapabilmemiz için KENDİMİZE 4 önemli soru sormuştuk daha önce, biliyorsunuz:

1- Neredeyim?

Şu anda kişilik, alışkanlıklar, huzur, mutluluk, başarı, iyilik, sevgi, aile, sağlık gibi pek çok hayati hususla ilgili ben neredeyim? Bu konularla ilgili neler olup bitiyor? Hayatım ve bu hayata DEĞER katabilmem açısından şu anda kendimi NEREDE hissediyorum?

2- Nerede olmak istiyorum?

Gerçekten nerede olmak istiyorum? Saydığımız bu alanlarla ilgili NEREDE OLURSAM kendimi daha iyi, daha huzurlu ve daha mutlu hissedeceğim?

3- Nelere sahibim? Kaynaklarım ve potansiyelimin farkında mıyım?

Olduğum yerden olmak istediğim yere ulaşabilmem için SAHİP OLDUKLARIM NELER? Potansiyelimin farkında mıyım? Kaynaklarımı biliyor muyum? Güçlü yanlarımı ve fırsatlarımı yeterince değerlendirebiliyor muyum?

4- Nasıl gidebilirim? İstediğim yere nasıl ulaşabilirim?

Olduğum yerden olmak istediğim yere NASIL GİDEBİLİRİM? Hedefime NASIL ULAŞABİLİRİM? Bunu başarabilmem için NELER YAPABİLİRİM? Olmak istediğim yere gidebilmem için BAŞKA neler yapabilirim?

Bütün bu sorulara KENDİMİZ adına açık, net, objektif ve dürüst cevaplar vermemiz gerekiyor. Bizim bütün yaptıklarımız tam da bu işte. Bu yolculukta size YOL EŞLİKÇİLİĞİ yapmak… Sorulara KENDİ cevaplarınızı verebilmeniz için size destek olmak…

Aşağıda bu konuda sizin için 5 ÖNEMLİ ÖNERİMİZ var. Kişisel Gelişim ve Motivasyon açısından bu 5 önemli öneriyi değerlendireceğinize inanıyorum:

1- YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUP BEĞENEREK ZİLE BASABİLİRSİNİZ!

OsmanGuzelgozKocluk YouTube Kanalımızda her Pazartesi yayınladığımız “Kişisel Gelişim ve Motivasyon” içeriklerimizi kanalımıza abone olarak izleyebilir, yorum yaparak katkıda bulunabilir, sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz.

2- SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ…

Instagram ve Twitter başta olmak üzere OsmanGuzelgozKocluk sosyal medya hesaplarımızda düzenli olarak Kişisel Gelişim Önerileri, Aforizmalar ve Koçluk paylaşımları yapıyoruz. Hesaplarımızı takip ederek yorum yapabilir, sorularınızı iletebilir ve farkındalığınız adına yararlanabilirsiniz.

3- BLOGUMUZDAKİ YAZILARIMIZDAN FAYDALANABİLİRSİNİZ…

www.osmanguzelgozkocluk.com adresimizdeki blogumuzda her hafta yine Kişisel Gelişim, Motivasyon ve Koçluk yazılarımız yayınlanıyor. Video içeriklerimizin konularını daha detaylı olarak bu yazılarımızı okuyarak değerlendirebilirsiniz.

4- YÜZ YÜZE VE ONLİNE SEANSLARIMIZ ÜZERİNDEN DESTEK ALABİLİRSİNİZ…

Yaşam, Öğrenci, Aile, İletişim ve Yönetici Koçluğu ile ilgili yüz yüze ve online seanslarımız aracılığı ile her zaman destek alabilirsiniz. Bunun için sosyal medya hesaplarımız ve web sayfamız üzerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz.

5- FAYDALI BULUP BEĞENDİKLERİNİZİ DOSTLARINIZLA PAYLAŞABİLİRSİNİZ…

Olumsuzlukları azaltıp iyilikleri, güzellikleri ve olumlulukları çoğaltmak adına faydalı bulup beğendiklerinizi dostlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Unutmayın ki kendi kişisel gelişiminizden siz sorumlusunuz. Bu sizin yolculuğunuz. Kendi sahip olduklarınız ile başaracaksınız bunu. Kendi kaynak ve potansiyelinizi kullanarak olmak istediğiniz yere ulaşabileceksiniz. Bizimkisi size katkı sunmak ve destek olmak adına bir YOL EŞLİKÇİLİĞİ…

Bu amaçla önce kendimize sonra da size sunduğumuz video içeriklerimize abone olup beğenerek tavsiye edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Blogumuzdan yazılarımızı okuyabilirsiniz. Yüzyüze ve online seanslarımıza katılabilirsiniz. Dostlarınızla bütün bu içerikleri paylaşabilirsiniz.

Ne yapacaksanız -bizim gibi- önce KENDİNİZ İÇİN yapın…

Konuyla ilgili videomuz:

Etiketler: Blog

Osman GÜZELGÖZ

Uluslararası (ICF) Onaylı; Yaşam Koçluğu, Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, Aile ve İlişki Koçluğu, Yönetici Koçluğu sertifika programlarını tamamladı. Halen bu alanlarda Profesyonel Koçluk yapmaya; konferans, seminer ve eğitim vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.